Ara 25, 2017

Posted by in Kitap | 0 Comments

OLASILIKSIZ

OLASILIKSIZ

OLASILIKSIZ /Adam Fawer

Yazarın ilk eseridir. Fakat bu söylediğim sizi şaşırtmasın çünkü bilim kurgu adına yazılmış en iyi eserlerden biridir. Kitabı okumaya ilk başladığınız zaman ilginç hipotezleri ve merak uyandıran kurgusu bir solukta sürüklüyor sizi. İlk eseri olmasına rağmen bu özellikleri kitabın çıkış yaptığı yıl bestseller olmasına yetti.

Aslında, eğer bir şeyi yapabileceğini düşünürsen, bu mümkün olmasa bile yapabildiğini görürsün.Eğer yapamayacağını düşünürsen, o zaman çoğunlukla yapamazsın, çünkü yapmayı denemezsin bile.”

Kitaba başlarken farklı karakterler,karakter tahlilleriyle,yeri geldiğinde İçinde hiç duymadığınız terimler,matematik,fizik ve psikolojiyle karşılaşacaksınız ama yazarın akıcı ve açıklayıcı anlatımıyla olay örgüsüne kapılırken taşlar yerine oturacak. Merak uyandıran bu kitap da bazı terimler gerçek dışı gelse de kanıtlanmış gerçekler de mevcut.

İsminden de anlaşıldığı gibi kitap kurgusundaki karakterler kaderle değil olasılıklarla yaşıyor. Bazen hayatımızda sonu garantileyebilmek için olasılıklarla düşünmeye çalışırız ama bu sefer kitabın sonu için bu geçerli değil. Sizi şaşırtacak bir sona hazır olun.

Keyifli okumalar!

Leyla AKBABA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir