Nis 28, 2018

Posted by in Kitap | 0 Comments

HAYALET UÇAK

HAYALET UÇAK

HAYALET UÇAK /Bear Grylls

Okuyucuyu gerilim içinde tutan enfes bir roman…


Kitap ana karakter olan Will Jaegar üzerinden anlatılıyor. Will Jaegar, İngiliz Özel Kuvvetleri’nde ( SAS) görevli bir asker iken ailesiyle gittiği bir kampta eşi ve çocuğu esrarengiz bir şekilde kaçırılıyor. Ailesinden ümidini kesince Afrika’da bulunan bir köyde öğretmenlik yapmaya başlamış fakat kaderi burada da Jeager’ı yalnız bırakmıyor. Ülkede meydana gelen olaylarla ilgili olduğu düşünülerek hapishanede sorguya alınıyor ve çeşitli işkencelere maruz kalıyor. Unutulduğunu ve ölümü beklediği bir anda arkadaşının karşısında buluyor. Bu karşılaşmanın sebebi ise onu bekleyen bir görev.
Görev Yağmur Ormanları’nın derinliklerinde bulunan esrarengiz bir uçak. 10 kişilik seçkin bir tim ve birkaç gazeteci ile birlikte göreve hazırlanıyor. Yağmur Ormanları’na doğru yola çıkıyor. Fakat bu görevde yalnız değiller onları izleyen birileri var ; Naziler.
Sonradan anlaşıldığı üzere uçak Nazilere ait. Birçok belge ve izlerle dolu fakat uçak yok edilmek isteniyor. Birçok arkadaşı öldürüyor ve kaçırılıyor. Uçağı yağmur ormanlarından alıp götürmek istedikleri anda uçak düşürülüyor fakat gerekli belgeler Jeager’ın ellerinde.


Jeager görevi bitirip evinde dinlenirken aldığı e posta ile sarsılır. Aldığı e postada eşinin ve çocuğun yaşadığını öğrenir. Jeager’dan istenilen şey ise onlara ait olan belgelerdir. Artık Jeager’ı bir görev daha bekler.
Yazarı Bear Grylls : İngiliz Özel Kuvvetleri SAS’ta 3 yıl görev yaptı serbest Paraşüt atlayışın esnasında yaşadığı talihsizlik ile kaburgaları kırıldı ve ordudan ayrıldı. İnsan Doğaya Karşı programları yaptı ve dünya çapında 1.3 milyar izleyiciye ulaştı. ABD başkanı Barack Obama tarafından sette ziyaret edildi ve birçok ödüle layık görüldü. Sadece iyi bir asker ve yapımcı değil oldukça iyi bir yazar.

Baran ÇELİK

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir