Ara 9, 2017

Posted by in Kitap | 0 Comments

BAŞUCUMDA MÜZİK

BAŞUCUMDA MÜZİK

BAŞUCUMDA MÜZİK /Kürşat Başar

“İnsanların bir gün büyüyüp düşlerini unuttukları ve artık onları çocuklara ait şeyler sandığı bir dünya, hiç de yaşanmaya değer bir yer değil.”
Birçok anı oluşturur bizi. Aslında biz neyiz sorusuna verebileceğimiz tek cevap; “Ne yaşadımsa oyum” olur herhalde.  Bir yasak aşk… yasakların ve baskıların öncesinde başlayan ve darbe ile ortaya çıkan. İnsan her zamanki insan; seven, nefret eden, öfke duyan. Ama ben en çok aşk mevzusunu anlamıyorum. İnsanlar için aşk çok değerli ve kutsal ama, illaki normlar içinde olmak zorunda. Yoksa ne kutsal ne yüce, sadece yasak.
Kitap iki insanı anlatıyor aslında ,birbirini seven aşık olan iki insan. Ama dönem ön planda …mahkeme tutanaklarına geçmiş bir aşkı anlatıyor. Dönemin çıkmazları, ahlaksal kuralları ve yargıları var.
Yazar bir müzik insanı olduğu için müzikle bir arada yazılmış bir eser.Zaman zaman şiirsel anlatımla olayları aktarmış. Kadın dünyasına en naif bakışlardan birini sergilemiş yazar. Bir erkeğin bu kadar duyarlı yazması pek çok kadın gibi beni de şaşırtmış durumda.
“Ve kadının kalbine giden bir yol varsa , inanın bana sözcüklerden geçer.”
Kitap zor bir dönemi ve bu dönemde yaşamış iki insanın sevgi dolu öyküsünü şiirsel bir dille anlatıyor

Keyifli okumalar!

Ömer AYDEMİR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir